Główne menu

PROJEKT - PRZEDSIĘBIORCZE DZIECI

W roku szkolnym 2012/2013 odbyły się w naszej szkole warsztaty w ramach projektu „Przedsiębiorcze dzieci”.

Projekt „Przedsiębiorcze dzieci” miał na celu zbudowanie modelu edukacyjnego zwiększającego wiedzę dzieci z dziedziny edukacji finansowej, ekonomii i przedsiębiorczości, a także wyposażenie w umiejętności podejmowania codziennych decyzji finansowych opartych na oszczędności i racjonalizowaniu wydatków. Celem było również uświadomienie rodzicom roli jaką pełnią w procesie edukacji finansowej swoich dzieci.

Podczas dwudniowych zajęć nasi uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności w zakresie edukacji finansowej, oszczędności, przedsiębiorczości. Planowali budżet domowy, spoglądali w przyszłość, poznali pojęcia i ich znaczenie: przedsiębiorczość, dochód, wydatek, budżet, cel. Zajęcia realizowane były za pomocą metod aktywizujących, w przystępny i przyjazny sposób.

W kolejnym etapie nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Mamo, Tato – chcę być przedsiębiorczy”.

Projekt „Przedsiębiorcze dzieci” realizowany jest przez Fundację Rozwoju Świętochłowic dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Banku Polskiego.

• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza
    Świętochłowice 41-600 ul. Chopina 1