Losy naszych absolwentów

Barbara Bekman (Jokisz)

Nazywam się Barbara Bekman (Jokisz). Jestem absolwentką Szkoły Podstawowej im Henryka Sienkiewicza nr 3 w Świętochłowicach.
    Obecnie pracuję w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie jako fizyk. Zajmuje się planowaniem leczenia chorych z użyciem radioterapii wysokoenergetycznych wiązek promieniowania fotonowego i elektronowego.
    Radioterapia to świat fizyki, oddziaływań promieniowania z materią, przyspieszaczy liniowych, algorytmów modelujących energię przekazywaną materii, dużych mocy obliczeniowych. To wszystko jest skierowane na człowieka … to jest mój świat.
    Ciekawość w poznawaniu przyrody rozbudzili we mnie moi pierwsi nauczyciele fizyki, matematyki spotkani w mojej szkole podstawowej. Ich entuzjazm, sposób opowiadania o przyrodzie wciągały. Nauczyciele ci nie tylko przekazywali wiedzę, ale pamiętam ich ciepły kontakt z nami. Pewnie również dzięki nim ukończyłam studia w dziedzinie fizyki jądrowej na Uniwersytecie Śląskim, a potem studia doktoranckie na tej uczelni, które dały mi kontakt z europejskimi ośrodkami naukowymi jak CERN, LN GranSasso.
    Moja szkoła podstawowa oprócz wiedzy i umiejętności przekazała mi inne równie ważne wartości humanistyczne jak przyjaźń, pomoc drugiemu człowiekowi.
    Myśląc o mojej szkole budzą się we mnie ciepłe wspomnienia.

Barbara Prandzioch

Obecnie nasza absolwentka studiuje na Wydziale Architektury i Urbanistyki w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach (prywatna uczelnia).
    Oprócz studiowania prowadzi program w ŚTM pt. „Szkice Śląska”
    Jako mała dziewczynka bardzo lubiła rysować. Oglądała programy telewizyjne, które prowadził prof. Wiktor Zin.
    Do sukcesu dochodziła ciężką pracą. W naszej szkole zgłaszała się na konkursy recytatorskie i plastyczne. Wypożyczała i czytała dużo książek, co przyczyniło się do nabycia umiejętności dziennikarskich. Brała udział w Ogólnopolskim Konkursie „O Baśni”. Baśnie te pisała po zajęciach lekcyjnych.. Polonistka sprawdzała jej prace pod względem stylistycznym. Absolwentka pomyślała, że warto wypromować Ziemię Śląską.
    Od 2010 roku cyklicznie prowadzi program w Śląskiej Telewizji Miejskiej „Szkice Śląska”. Preferuje rysunek pastelą.

Etapy edukacji Basi:
    - Szkoła Podstawowa nr 3 im Henryka Sienkiewicza w Świętochłowicach
    - Salezjański Zespół Szkół Publicznych "Don Bosko" w Świętochłowicach
    - obecnie - Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, Wydział: Architektury i Urbanistyki

Łukasz Respondek

Obecnie Łukasz pracuje w Parku Śląskim w Chorzowie, jest dziennikarzem miesięcznika „Panorama Silesia”. Przez 5 lat pracował w Dzienniku Zachodnim. Pisze artykuły do Gazety Parkowej, która jest miesięcznikiem i wychodzi w 50.000 egzemplarzy. Odpowiada za wszystkie serwisy internetowe związane z Parkiem Śląskim.
    Obecnie jest też szczęśliwym tatusiem bliźniaków Antosia i Bartka.
    Sukces Łukasza polega na ciężkiej pracy, determinacji, nie zrażania się do niepowodzeń, walki z samym sobą.
    Szkołę podstawową wspomina najlepiej, a uczęszczał do trzech jeszcze innych szkół.
    Wspomina SP3 dlatego, ponieważ jak powiedział, panowała tu zdrowa, rodzinna atmosfera,
    Do dziś utrzymuje kontakt z rówieśnikami (Jarek, Irka, Remig)
    „Szkołę tworzą uczniowie i nauczyciele na model rodziny”.

Etapy edukacji Łukasza:
    - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Świętochłowicach
    - I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach
    - Uniwersytet Śląski w Katowicach (Wydział Nauk Społecznych, kierunek: Politologia, specjalizacja: komunikacja społeczna i dziennikarstwo)

Katarzyna Remiorz  (Czajerek)

Pani Katarzyna była uczennicą naszej szkoły w latach 1989-1997, ale i dziś bywa w niej regularnie, ponieważ naukę w świętochłowickiej „Trójce” rozpoczęła Jej córeczka Julka.
         Po ukończeniu naszej szkoły kontynuowała naukę w klasie menadżerskiej w  jednym z lepszych liceów                      w Chorzowie. Następnie ukończyła studia o kierunku  Zarządzanie Jakością na Wydziale Marketing i Zarządzanie Politechniki Śląskiej.
         Po studiach rozpoczęła karierę zawodową w swoim zawodzie. Z czasem postanowiła zmienić pracę na taką,             z której będzie czerpać więcej radości i satysfakcji, umożliwiającą  większy kontakt z ludźmi. Dzięki tej decyzji  jest dziś cenioną i spełnioną pracownicą działu sprzedaży w dużej firmie.
         Pani Katarzyna przyznaje, że szkoła podstawowa  sympatycznie  zachowała się w jej pamięci. Bardzo miło wspomina nie tylko swoje wychowawczynie: panią Jadwigę Płonkę i panią Krystynę Pierszke, ale także nauczycielkę matematyki - panią Małgorzatę Lorenz i polonistkę  - panią Hannę Szczepańską. Obecnie, jako mama naszej uczennicy, chętnie angażuje się w życie „Trójki”.  W roku szkolnym 2016/2017 mieliśmy okazję podziwiać Ją z bratem Marcinem na szkolnym festynie rodzinnym w rolach pierwszych władców Polski - Dobrawy i Mieszka.
         Spełniona  zawodowo i  prywatnie pani Kasia, mama Julki i Krzysia, ma również swoje hobby, którym jest fitness        i zdrowy tryb życia.