Biblioteka szkolna czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku.

Czas pracy  dostosowany jest do potrzeb uczniów i nauczycieli.

Poniedziałek   7.00 – 9.00 (świetlica);  9.00 - 13.00

Wtorek             8.00 – 16.00

Środa               8.00 - 9.00  9.00 – 10.45 (świetlica);  10.45 - 12.00

Czwartek          8.00 – 14.00

Piątek               8.00 – 14.00

Księgozbiór biblioteki szkolnej jest systematycznie wzbogacany o nowości kupowane z funduszu Rady Rodziców oraz o książki przekazywane w darze przez uczniów, nauczycieli naszej szkoły oraz instytucje współpracujące z nami tj. Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach.

Gromadzenie, opracowanie i udostępnianie zbiorów to nie jedyne zadania naszej biblioteki. Jednocześnie biblioteka realizuje program edukacji czytelniczej i medialnej oraz organizuje konkursy i imprezy biblioteczne. W ramach zajęć dodatkowych prowadzi ćwiczenia usprawniające czytanie a na bieżąco wspiera uczniów w wyszukiwaniu informacji rozwijających ich wiedzę.

Do cyklicznych imprez organizowanych przez naszą książnicę należą m. in.:

• „Pasowanie na czytelnika uczniów klas I”
    • „Dzień Bibliotek Szkolnych”
    • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich”

Systematycznie organizowane są konkursy wiedzowe, plastyczne np.: na ekslibris, „Slogan reklamujący bibliotekę, „Popraw chochlika” , „Twardy orzech do zgryzienia”, „Korowód Bohaterów Literackich” i mnóstwo innych.

Stałym elementem wystroju biblioteki szkolnej są gazetki okazjonalne i te poświęcone określonym cyklom np.: „Twórcy literatury dla dzieci i młodzieży”.

W miarę możliwości organizowane są wystawy okazjonalne i prezentowane prace naszych czytelników.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI  smiley