WITAMY W NASZEJ ŚWIETLICY!

ROK SZKOLNY 2019/2020

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Do świetlicy szkolnej przyjmowani są uczniowie klas I–III, których obydwoje rodzice pracują i ze względu na czas pracy nie mogą zapewnić dziecku opieki. Celem świetlicy jest zapewnienie tej opieki uczniom zarówno przed jak i po zajęciach szkolnych.

● Opieką zostają objęci również uczniowie klas IV–VIII skierowani do świetlicy przez dyrektora z powodu nieobecności nauczyciela, uczniowie nie uczęszczający na niektóre lekcje oraz oczekujący w szkole na dodatkowe zajęcia, np.: kółka przedmiotowe, gimnastykę korekcyjną.

● Świetlica szkolna czynna jest w godz. 7:00 – 15:20 w dni, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne w szkole. Również w niektóre dni wolne od lekcji odbywają się zajęcia świetlicowe, których zakres określa dyrektor szkoły.

● Przyjmowanie uczniów do świetlicy szkolnej odbywa się wyłącznie na podstawie pisemnego zgłoszenia dziecka przez rodziców.

● Dzieci opuszczają świetlicę w sposób określony przez rodziców w formularzu zgłoszeniowym. Wszelkie zmiany dotyczące opuszczania świetlicy przez dziecko muszą być przekazane wychowawcom świetlicy na datowanym i podpisanym przez rodziców piśmie.

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE

W naszej świetlicy odbywają się różnorodne zajęcia. Proponujemy naszym dzieciom:

● Przygotowanie do zajęć lekcyjnych, pomoc w nauce, wyrównywanie braków, odrabianie zadań domowych, nauka własna, pomoc koleżeńska.

Zajęcia tematyczne, rekreacyjne, zabawa:

▪  zajęcia plastyczne

▪  zajęcia konstrukcyjne

▪  zajęcia biblioteczne

▪  zajęcia muzyczne

▪  zajęcia ruchowe

▪  zajęcia  sportowe

▪  zabawy według własnych zainteresowań

Zajęcia poranne - „na dzień dobry”

▪  czytanie literatury dziecięcej, bajek, „ortograficzny poranek”, gry planszowe, zabawy dydaktyczne

Zajęcia na świeżym powietrzu:

▪  spacery, gry i zabawy na podwórku szkolnym lub na boisku

Udział w konkursach świetlicowych w naszej świetlicy i między  świetlicami innych szkół

Integralną częścią świetlicy szkolnej jest stołówka wydająca:

obiady dla uczniów :       klas IV – VI o godz. 11:30

klas I – III o godz. 12:30

klas VII – VIII o godz. 13:35

Koszt obiadów za m-c
    Proszę dokonać wpłaty w  terminie do 10 - tego w danym miesiącu na konto Szkoły.

W związku z zarządzeniem Nr 11/2020 Dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty w Świętochłowicach z dnia 9 lipca 2020 roku informuje się rodziców, że od dnia 1.09.2020 r. płatność za obiady należy dokonywać tylko przelewem na konto Szkoły – wyznaczony rachunek bankowy

Aby miło i przyjemnie spędzać wolny czas, przestrzegamy kontraktu na świetlicy!

KONTRAKT

1.  Bierzemy czynny udział w zajęciach świetlicowych
    2.  Odrabiamy zadania domowe i uczymy się
    3.  Szanujemy wychowawczynie, kolegów i koleżanki