Pedagog szkolny, logopeda

Nazywam się Jolanta Gorgoń i jestem pedagogiem szkolnym i logopedą z wieloletnim stażem pracy.

Jako pedagog szkolny dokonuję oceny wychowawczej w szkole i okresowej oceny sytuacji oraz dbam o realizację obowiązku szkolnego przez uczniów. Udzielam rodzicom porad ułatwiających rozwiązywanie przez nich trudności w wychowywaniu dzieci. Podczas spotkań z rodzicami prowadzę prelekcje oraz udzielam wsparcia w procesie wychowawczym i dydaktycznym. Do moich zadań należy rozpoznawanie warunków życia i sposobów spędzania wolnego czasu uczniów naszej szkoły, opracowywanie wniosków dotyczących uczniów wymagających szczególnej opieki i pomocy wychowawczej oraz udzielanie pomocy wychowawcom i nauczycielom w ich pracy- szczególnie z uczniami sprawiającymi trudności wychowawcze. Ponadto udzielam uczniom pomocy w eliminowaniu napięć psychicznych nawarstwiających się na tle niepowodzeń szkolnych i porad w rozwiązywaniu trudności powstających na tle konfliktów rodzinnych lub w kontaktach z rówieśnikami.
           Przeciwdziałam także formom niedostosowania społecznego uczniów. Organizuję opiekę i pomoc materialną uczniom znajdującym się w ciężkiej sytuacji życiowej (np. akcja świąteczna „Nikt nie jest głodny na Święta” podczas której wraz z uczniami zbieraliśmy żywność dla najbardziej potrzebujących ). Dbam o zapewnienie dożywiania uczniom z rodzin posiadających szczególnie trudne warunki materialne . Poza tym organizuję akcję zbierania plastikowych korków na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. W celu zapewnienia jak najlepszej i różnorodnej opieki i pomocy naszym uczniom współpracuję z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną, Sądem Rodzinnym dla Nieletnich, Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Świetlicą Socjoterapeutyczną oraz kuratorami sądowymi. W naszej szkole zajmuję się także dziećmi z zaburzeniami rozwoju mowy. Dokonuję diagnozy i prowadzę terapię logopedyczną.

mgr Jolanta Gorgoń  -  pedagog szkolny

gabinet 40